YogaPoint

Lektorka jógy Martina Korálová10. prosinec 2018

Martina Korálová - nová jarní příležitost cvičit jógu i v soboty dopoledne

Často slýchám otázku, kdy je ideální si zacvičit jógu? Na to je snadná odpověď - kdykoliv můžete:-) Pokud ale máte navíc možnost si vybrat, tak je jednoznačně lepší cvičit jógu ráno! Půjde to sice trošku více ztuha, a než se protáhnete, bude to trvat o trošku déle, než při večerní lekci. Jenže ranní cvičení má jednu jednoznačnou výhodu - načerpaná energie Vám pomůže radostněji zvládnout celý následující den. Večerní cvičení je tak tedy trošku znouzecnost - ráno obvykle nemáme možnost si pro sebe udělat tolik času. Ale co v sobotu? Přemýšlejte o tom...zatímco Vaše rodina se bude teprve dávat do kupy, Vy už si zvládnete báječně zacvičit a víkend tak bude mít úplně novou kvalitu:-) 

Tenhle skvělý zážitek si budete moci dopřát od března po dobu 10 týdnů o sobotách buď na otevřené lekci od 8:00 do 9:00, nebo přímo na kurzu jógy od 9:15 do 10:45. Obojí díky tomu, že se ke mě do týmu přidá skvělá Martina Korálová. Martina je celkem vytížená žena a pokud zrovna necestuje po Asii jako průvodkyně, učí jógu v Praze a v Semilech. Mám proto velkou radost, že přijala mojí nabídku a Vy si s ní budete moci na 10 týdnů zacvičit i v Turnově...

A ted´ už Vám něco poví ona sama o sobě a její cestě k józe:

Jmenuji se Martina a v roce 2016 jsem se přestěhovala do Podkrkonoší.  Předtím jsem žila 18 let v Thajském Bangkoku, kde jsem se začala věnovat  józe. Tenkrát bylo důvodem shození pár těhotenských kil. Váha šla  rychle dolů, ale láska k józe mi zůstala i poté.  Začala jsem studovat východní filozofie a jóga mě začala zajímat jako  celek.

Jógu jsem studovala ve vyhlášeném studiu Yoga Elements s Adrianem Coxem  a Shiang Ying Chan. Dalšími mými učiteli byla Cerissa Nyen a Ashtanga  učitel Ken Harakuma. Nejdůležitějším učitelem a největší inspiraci mi je  zakladatel Yoga Sinergy Simon Borg Olivier.  S jógou jsou spojeny i masáže, v Bangkoku jsem také absolvovala kurz  thajských masáží, který mi při studiu jógy hodně pomohl.

V Bangkoku jsem učila v Yoga Elements studiu, dále jsem měla hodiny pro  sportovce, například studenty Muay Thai – thajskeho boxu nebo třeba  fotbalisty. Nyní učím jógu v Semilech a okolí i v Praze, otevřené i  soukromé hodiny.

Učím anglicky i česky.

Lekce jógy se mnou si můžete užít 10 týdnů po sobě každou sobotu od 23.3. na otevřené leci jógy od 8:00 do 9:00 a nebo se přihlásit na 10-týdenní kurz jógy ve stejných sobotách v čase od 9:15 do 10:45.

Na lekce se můžete přihlásit v rezervačním systému každou sobotu od 12. týdne 2019, tedy 23.3.

Informace o kurzu jógy a možnost přihlášení naleznete tady: https://www.jogaturnov.cz/udalost/kurz-jogy/140/2019-03-23%2009:15:00_1