Lucka Hrubá – hathajóga


Pohyb je život a život je pohyb. Neumím si to jinak představit, pohyb mě provází od narození a pevně doufám, že to tak bude až do mé smrti. Říkám o sobě, že jsem sportovec tělem i duší, i když jsem nikdy nedělala žádný sport profesionálně. Ale čemu jsem se kdy věnovala, tak vždy s velkou radostí, nasazením. A zároveň také s klidem, nic se nemá přehánět.


Já myslím, že jsem se s jógou narodila:-) Opravdu! Kam moje paměť sahá, tam vědomě dýchám, protahuji se, napravuji se. Doma mi říkali: „ jogínka“, i když myslím, že tím slovem nemysleli to, co v sobě opravdu nese. Jóga je zkrátka mou každodenní součástí a stále díky ní objevuji, učím se a jsem za ni velmi vděčna. Jóga je dokonalým nástrojem pro funkční, pohyblivé a bezbolestné tělo. Díky józe můžeme procítit opravdový a hluboký nádech a výdech. Máme každodenní příležitost uvědomovat si ve vztazích či situacích, kým jsme a kým nejsme… Pokud bych měla vyjádřit, čím vším pro mě jóga je - těžko hledám ta správná slova. Věřím, že každý člověk, který se s ní setká, si odnáší svůj jedinečný zážitek a zkušenost. 

Ta nejdůležitější životní rozhodnutí dělám pokaždé naprosto bez rozmýšlení. Po narození první dcerky jsem se přihlásila na kurz hathajógy. A hned po první lekci na Poweryoga Akademii Václava Krejčíka, jsem věděla, že jsem doma…První lekci jsem si věnovala 10. 3. 2014, ještě v době, kdy jsem neměla dokončený kurz a bylo to v den mých narozenin. A tak započaly pravidelné jógové lekce a setkávání se s vámi. V roce 2016 jsem absolvovala kurz Jin Jógy, Vitální jógy, Restorativní jógy a Meditace.

Ve svých pravidelných lekcích kombinuji všechny styly jógy, které jsem se kdy učila. A to vše v souladu s tím, jaké je právě roční období, jaká je aktuálně denní doba. Velmi důležité je, zda cvičím se stálou skupinou nebo nováčky. Každé jógové setkání je vždy jedinečné. Mým cílem je, aby každý, kdo opustí jógový sál, ho opustil v lepším stavu, než do něj vstoupil;-)

Nemohu jinak, než jako prvního učitele uvést Václava Krejčíka, vážím si jej - při osobních setkáních mi vždy kus ze sebe předal. Mám v knihovně velkou řadu jógové literatury a zmíním jednu milovanou knihu: Jóga umění pozornosti (Elena Browerová, Erica Jagová).  Pokud mě v životě někdo opravdu ovlivnil, hlavu sundal z růžových obláčků a nohy postavil na pevnou zem, tak je to Ivanka Adamcová a její učení. A není určitě náhoda, že právě její učení najdeme také v jádru filozofie jógy a mě osobně dává velký smysl. Poslední, koho bych ráda uvedla, je Ivanka Stenzlová a její knihy: Dej tělu šanci a Šance pro ženu 40+. A jen tak mimochodem - jóga postupně všem jogínům mění jídelníček. Mě také - dlouhý čas u nás vévodila ajurvéda. Než jsem poprvé uvařila podle 5 elementové kuchyně vycházející z tradiční čínské medicíny. Fermentace potravin, vaření v kruhu a hlavně to, jak se po změně ve stravování cítím – všem vřele doporučuji!


Pohyb je život a život je pohyb. Neumím si to jinak představit, pohyb mě provází od narození a pevně doufám, že to tak bude až do mé smrti. Říkám o sobě, že jsem sportovec tělem i duší, i když jsem nikdy nedělala žádný sport profesionálně. Ale čemu jsem se kdy věnovala, tak vždy s velkou radostí, nasazením. A zároveň také s klidem, nic se nemá přehánět. Ráda se s Vámi o svůj přístup na lekcích podělím...