YogaPoint

WS Ashtangajóga II. - Denisa Sengerová

Sobota 16. únor 2019    Sobota 16. únor 2019

Pojďte se dozvědět více o kořenech jógy

16. února 2019 do Turnova opět zavítá Denisa Sengerová, jediná autorizovaná KPYJI učitelka Ashtanga vinyása jógy v Čechách. Bude to tedy mimořádná příležitost se dozvědět o kořenech dynamických stylů jógy něco více. Na tomto odpoledním workshopu Ashtanga vinyása jógy bude dokončena polovina tzv. Primary Series (první série). Workshop vás připravý pro samostatnou praxi v mysore stylu

Kde

JógaLucieVlčková - Havlíčkovo nám. 54, 2. patro

Kdy

Sobota 16.2. od 14:00 do 18:00 

Program 

  • pozice v sedě, závěrečné pozice
  • základy jógové filosofie
  • správné dýchání - ujjayi
  • jak na vinyásy - přechody mezi pozicemi
  • závěrečná pranajáma 

Podrobně  si vysvětlíme základní pozice První Série včetně modifikací pro  studenty se zraněním a zdravotními komplikacemi. Probereme základy  filosofie (8 větví jógy), ujjayi dýchání, drishti (místo pohledu),  správné vinyasy (přechody mezi pozicemi), základy pranayami a meditace.  Probereme část První Série ashtangy. Workshop studenty připraví pro  samostatnou praxi ať již s učitelem nebo doma a pomůže prohloubit  stávající znalosti. 

Workshop je vhodný i pro úplné začátečníky a mírně pokročilé studenty. 

Fyzické  pozice (ásany) mají v ashtanze přesnou strukturu, navazují na sebe a  jsou provázány vinyasami. Ashtanga má šest sérií, které na sebe také  navazují. Každý student začíná od první série (Primary Series), které   se také říká Yoga Chikitsa = jóga terapie. První série je komplexní  cvičení a většina cviků v ní má léčivé benefity.

Důležitou součástí pozic (ásana) je správné dýchání (ujjayi),   zapojení energetických zámků v těle (bandha) a hledění do jednoho   místa  (drishti). Jóga je mnohem víc, než jen ohýbání těla a schopnost   udělat most, provaz nebo stoj na hlavě. Pokud cvičíme pravidelně,  jóga  nás vede k zamyšlení se nad našimi hodnotami, přiměje nás přemýšlet nad  tím, kdo jsme. Jóga v nás postupně vyvolá vnitřní změnu, která vede k  transformaci. Fyzické pozice (ásany) způsobují vedlejší účinek: čištění  těla od toxinů, zbavení se přebytečného tuku, vyléčení nemocí a  uzdravení starých zranění. Avšak opravdový význam jógy leží ve  schopnosti lépe vnímat sám sebe skrze fyzickou námahu, což nám pomáhá k   osvobození našeho vědomí od starých, navyklých způsobů myšlení, žití a  chování (samskara).

První zkušenost, kterou  většina lidí, kteří vyzkouší ashtangu má (a zůstanou  nějakou  dobu u  cvičení), je fyzická. Praxe ashtangy vyvolá hluboké čištění  kardiovaskulárního systému skrze silné pocení - detoxikace,  pokud je  praxe prováděna správně. Společně s ujjayi dýcháním a koncentrací mysli  nastane vnitřní čištění. Proto je důležité učit se ashtangu od  kvalifikovaného učitele.

Všeobecně není ashtanga vhodná pro lidi   nemocné nebo po nedávných úrazech pohybového aparátu. Také kardiaci a  osoby oslabené věkem by měli praktikovat nějaký méně náročný druh jógy.   Dále není nejvhodnější v době těhotenství.  

Lektorka Denisa Sengerová

Denisa  se józe začala věnovat během svého pobytu v Londýně, kde zpočátku   navštěvovala ranní mysore program a Cary Perkins se stala její první  učitelkou. 

Do Mysore v Indii odjela poprvé v prosinci 2012 a od té doby tam jezdí každoročně. 

V roce 2015 založila v Praze Shalu, poté co byla ve stejném roce Sharathem Joisem autorizována učit metodu ashtangy. 

Svůj čas tráví učením ashtangy a šířením této léčivé metody, provozem Shaly (jógové centrum). 

Denisa je zatím jediný KPJAYI autorizovaný učitel v Čechách a na Slovensku.

Co bude navazovat

  • příležitost   cvičit v mysore stylu 1x týdně ráno (čt 7:00-9:00), 1x týdně večer (čt   20:00-21:00), 1x týdně večer vedená lekce ashtanga jógy (po  20:00-21:00)

Cena

600 Kč při zaplacení celé částky do 31.1. 2019, poté je cena 650 Kč.

Celou   částku zasílejte na účet č. 670100-2212165594/6210. Do zprávy pro   příjemce napište své jméno. Pokud máte zájem o vystavení faktury,   napište mi to emailem. Vaše rezervace zde je předběžná a stane se   platnou po zaslání částky na účet. Počet míst je omezený.

Těšíme se na Vás,

Lucie a Denisa


WS Ashtangajóga II. - Denisa Sengerová
Obsazeno: 13/20
min. 10

Již nelze rezervovat místo


Fotogalerie z předešlých akcí

Mapa, kde se akce koná