YogaPoint

Hormonální jóga - Hanka Suberová

Pátek 12. červen 2020    Sobota 13. červen 2020

HORMONÁLNÍ JÓGA

Studio JógaLucieVlčková je v souladu s nařízením vlády měsíc (či do odvolání) bez provozu lekcí a dalších akcí. Vláda má snahu omezit naše kontakty na minimum tak, aby předešla složité situaci, kdy bude nakažených moc a zdravotní systém nebude zvládat. Tím, že bude přerušen provoz lekcí, workshopů a dalších akcí, tomu půjdeme společně naproti. 

Síla koronaviru je nejen v tom, že nás omezuje v mnoha aspektech života a přináší těžké chvíle a podle odhadů ještě přinese, ale pojďme na tom najít i ta pozitiva. Pojďme naši (nejen) jógovou komunitu udržovat i na dálku. Pojďme využít tento okamžik na přenesení jógových principů do praxe;-). Pojďme se už teď společně napojit na představu toho, že to ustojíme, že tím projdeme silnější, moudřejší, laskavější,se srdci a hlavami otevřenějšími a propojenějšími. 

Z praktického hlediska to pro vás znamená toto. S Hankou jsme domluvily náhradní termín 12.-13.6., to už by snad mohla být situace v normálu. Vy nám dejte vědět, zda chcete svoji rezervaci přesunout na tento náhradní termín, nebo chcete vrátit platbu za kurz. Pokud s námi chcete zůstat v kontaktu a jste na Facebooku, neváhejte se připojit k mé stránce https://www.facebook.com/jogalucievlckova/- zde najdete vždy ty nejaktuálnější informace. Další kanál, kde se budou zobrazovat nejaktuálnější informace bude sekce Články zde na webových stránkách. V případě potřeby mě neváhejte kontaktovat, ideálně e-mailem – lucie@jogaturnov.cz


Hormonální jóga pro ženy podle Dinah Rodrigues je sestava, která vyrovnává hladinu hormonů v těle. Oproti klasické józe je to dynamická sestava, kterou doprovází speciální břišní dech, který přímo ovlivňuje energii v oblasti břicha a pánve. Cvičení působí masážně na žlázy s vnitřní sekrecí a tím se podporuje přirozená produkce hormonů v těle. Hormonální jóga zvyšuje energii, pomáhá při zeštíhlení a působí proti stresu.

Dinah Rodrigues

je  brazilská psycholožka a jogínka (91 let). Jógu praktikuje již od  svých  třiceti let. Hormonální jógu ale začala vyučovat a šířit až v  pozdnějším věku na popud svého gynekologa. Její gynekolog zjistil, že na  svůj věk má velice vysokou hladinu ženských hormonů. Tak začala vznikat  unikátní sestava, kterou Dinah nazvala hormonální jógovou terapií. Měla  pomoci ženám s obtížnějším průběhem menopauzy. Zjistilo se ale, že  hormonální jóga má mnohem širší záběr a pomáhá celkově srovnávat   hormonální hladiny v těle. Nejprve vznikla sestava pro ženy, až později  pro muže a pro diabetiky. 

Dinah sestavy stále i ve svém věku  školí osobně. Cestuje po světě a  šíří nejen tuto metodu, ale také  energii, kterou má na rozdávání. Sestava je uznávaná po celém světě,  nejen jogínskými organizacemi, ale  také odbornou veřejností. Dinah  spolupracuje s mnoha odborníky - lékaři,  fyzioterapeuty a vědci. Její  sestava je dle jejích slov " based on science" (založena na vědě). Proto  také vznikají studie, které podporují tvrzení, že hormonální jóga je  velice účinná metoda.

Sama autorka prý cvičí hormonální jógu pravidelně. Cvičí i její manžel, který letos slaví 99 let.

Hormonální jógu smějí vyučovat jen lektoři a lektorky, které prošly školením přímo u Dinah. 

Účastnice kurzu o tom, jak se jim sestava hormonální jógy líbila a jak jim po kurzu bylo:

"...seminář se mi moc líbil. Dinah Rodrigues je úžasná "čuprbaba", a svým vyzařováním a energií je pro mě velkou inspirací. Celý systém hormonální jógy mě oslovil, moc se mi líbí tzv. cirkulace a dýchání a těším se, až celou sestavu budu mít pořádně ošahanou a budu moci se do ní hlouběji ponořit. První den jsem byla plná energie, druhý den jsem byla večer sice unavená, ale  spokojená a třetí den jsem cítila svaly o kterých ani nevím :-D" 

Pavla K.

"...sestava mě zaujala. Vypadá to, že bych jí opravdu mohla cvičit každý den – min. to rozdýchávání není náročné na čas. Připadá mi, že si při cvičení posílím a protáhnu všechny důležité části těla. Už během semináře mě přestalo bolet břicho a záda – PMS." 

Jitka K.

"...po semináři jsem byla řekněme unavená, ale velmi příjemně. Po páteční lekci jsem se na tu sobotní hrozně těšila, přestože v pátek se mi ani na akci nechtělo jít. Po semináři mě bolelo svalstvo, které jsem ani nevěděla že je mám:-). Mnohokráte děkuji za celý kurz, byla to pro mě cenná lekce do života :D  Hanka a děvčata mě nabily do dalších dní pozitivní energií. A celkově mě  kurz nakopl k tomu něco dělat." 

Markéta H.

Kde

JógaLucieVlčková - Havlíčkovo nám. 54, 2. patro

Kdy

Pátek 12.6.2020 18:00 - 21:00 a sobota 13.6.2020 9:00 - 16:00

Program 

1.den - pátek 12.6.

18:00 - 19:00     seznámení se sestavou, základní techniky

19:00 - 21:00     cvičení sestavy

2. den - sobota 13.6.

  9:00 - 10:00     zopakování základních technik, kdy a jak často je vhodné cvičit

10:00 - 12:00     celá sestava, poznámky k sestavě

12:00 - 13:00     pauza na oběd

13:00 - 13:30     protistresové cviky

13:30 - 15:00     celá sestava, společné cvičení, každá ukáže svůj připravený cvik ze

15:00 - 16:00     doladění detailů, cvičení, možnost přidání počtu opakování, otázky

S  sebou potřebujete pohodlné oblečení, případně malé občerstvení a tužku  na poznámky. Tištěné materiály získáte zdarma ke cvičení. Podložka Vám  bude zapůjčena na místě.

Není povoleno si pořizovat vlastní nahrávky, či fotografie. Absolvování semináře neopravňuje sestavu vyučovat dále!

Lektorka Hanka Suberová

Je přímou žákyní paní Dinah Rodrigues a jedna z prvních lektorek hormonální jógy v Čechách. Od roku 2013 vyyučuje hormonální jógu pro ženy a od roku 2016 pro muže a pro diabetiky. Vyučuje také meditačně pohybové cvičení Čchi kung zářícího lotosu pro ženy a veselou a hravou Jógu smíchu.   Třetím rokem zve zakladatelku hormonální jógy Dinah Rodrigues (+1927)  do Prahy, aby školila nové certifikované lektory a lektorky. Jelikož  vystudovala  pedagogiku, cvičení s ní je takové malé hraní :) 

https://www.jogahormonalni.cz/

Účastnice kurzů o lektorce Hance Suberové:

"...velice příjemná, srozumitelně vysvětlovala vše, co se hormonální jógy týkalo. Je na ní vidět, že tímto systémem žije." 

Pavla K.

"...v pohodě, bylo jí vše rozumět a vše dobře vysvětlila. Je vidět, že tomu opravdu plně věří a je tím nadšená. Je  velmi optimistická." 

Jitka K. 

"...milá, sympatická žena. Mluví klidným tónem, je jí dobře slyšet a dokáže se poctivě věnovat každému...což v množství přes 20 žen není jednoduché." 

Markéta H.

"...má talent předat svoje zkušenosti odlehčenou metodou." 

Daniela W.

Jak hormonální jóga pomáhá

Hormonální jóga je metoda, která může pomoci zmírnit následující stavy:

 • premenstruační syndrom
 • bolestivá, nepravidelná, silná nebo žádná menstruace
 • cysty na vaječnících
 • při snaze o otěhotnění
 • při snaze o snížení váhy, zeštíhlení, zpružnění a zpevnění těla
 • hypofunkce štítné žlázy
 • deprese, nespavost, migrény, návaly horka
 • suchá vagína, nízké libido, málo energie, únava
 • po vysazení antikoncepce na srovnání hormonální hladiny
 • po 35 roce jako prevence, udržení dobrého zdraví
 • v období menopauzy

Je  vhodné svůj zdravotní stav a návštěvu hormonální jógy předem  konzultovat se svým lékařem. Je doporučená lékařská konzultace v těchto  připadech:

 • Rakovina prsu
 • Endometrióza
 • Těhotenství (necvičit)
 • Po kosmetické operaci prsu s doporučením lékaře
 • Po úplné hysterektomii s doporučením lékaře
 • Jiné operace a akutní stavy
 • Větší myomy
 • Operace srdce
 • Problémy slepého střeva, které nebylo operováno
 • Srdeční obtíže - přizpůsobit cvičení
 • Osteoporóza - přizpůsobit cvičení
 • Potíže meziobratlových plotének – cvičení jemné
 • Vnitřní ucho – po vyléčení jemně cvičit
 • Nediagnostikované bolesti břicha
 • Hyperfunkce štítné žlázy – jemnější cvičení, pozorovat
 • Vysoký krevní tlak – cvičit bez zádrže dechu po nádechu

V  případě jakýchkoliv nejasností se prosím obraťte přímo na lektorku paní  Hanu Suberovou (00420 608 824 787 / hsuberova@gmail.com)

Cena

2 800 Kč

2 500 Kč     1 osoba, pokud se nahlásí dvě osoby společně (do "Poznámky" při přihlašování nezapomeňte napsat jméno kamarádky)

2 300 Kč     ženy na mateřské/rodičovské, seniorky a studentky (do "Poznámky" při přihlašování nezapomeňte napsat tuto informaci)

1 800 Kč    pokud jste již kurz absolvovaly (do "Poznámky" při přihlašování nezapomeňte napsat kdy a u koho)

Pokud některou z informací zapomenete při přihlašování zadat, naište to do e-mailu na lucie@jigaturnov.cz, dodatečné vyžádání informací z naší strany je zpoplatněno 50 Kč/e-mail s dotazem

Slevy se nesčítají

Přihlášení

Rezervaci místa si udělejte níže. Důležité!!!  Každý účastník musí mít svoji rezervaci, rezervujte tedy pouze sebe a  pokud se chystáte s kamarádkou (nárok na nižší cenu), napište do  "Poznámky" její jméno. Pokud u svého účtu na těchto webových stránkách  nemáte zadánu adresu (je to nepovinný údaj), napište jí také do "Poznámky", aby Vám mohla být vystavena faktura. Pokud na to zapomenete,  napište ji do emailu na lucie@jogaturnov.cz. Proti faktuře v hodnotě  min 1500 Kč Vám např. VZP vrátí 500 Kč. Bez adresy nebude faktura uplatnitelná. Dodatečné úpravy faktur jsou zpoplatněny 100 Kč/úprava.

Rezervace Vašeho místa je platná až po zaplacení celé částky na základě mnou zaslané faktury. 

Storno podmínky

Při odhlášení ze semináře je storno 100% částky. Je možnost za sebe poslat náhradnici.

Zaplacením  zálohy potvrzujete, že souhlasíte s uvedenými podmínkami a zpracováním  osobních údajů za účelem komunikace a zprostředkování dalších informací.

Hormonální jóga - Hanka Suberová

Fotogalerie z předešlých akcí

Mapa, kde se akce koná