YogaPoint

Powerjóga

Úterý 23. únor 2021 | 19.30–20.30

Obsazeno: 3/100
min. 6

Již nelze rezervovat místo

Cvičí:
Gábina, Jirka, Lucie
Adresa:
ve studiu nebo doma přes ZOOM
Cena:
108 / 120 / 128 / 140 / 156 Kč podle typu zakoupené permanentky / 176 Kč jednorázově (cena za lekci 60 min)

Podle aktuální epidemiologické situace se lekce odehrává v plném počtu (24 cvičících) nebo ve sníženém počtu (8 cvičících) VE STUDIU. Souběžně bude lekce streamovaná neomezenému počtu cvičících přes aplikaci ZOOM, takže můžete cvičit i Z POHODLÍ DOMOVA. Jak s námi streamovat si přečtěte zde

Tato lekce je také nahrávána (nahráváme pouze lektora) a záznam je přihlášeným na záznam zveřejněn na týden. Na záznam živé lekce je nutné si udělat zvlášť rezervaci - v rozvrhu najdete po této lekci od 20:30 pod názvem VIDEO (tento čas berte pouze orientačně, není to čas, kdy musíte cvičit, ale kdy začne být záznam lekce přístupný přihlášeným). Jak si doma zacvičit podle záznamu lekce se dozvíte zde

Cvičit tedy můžete jak ve studiu (pokud to epidemiologická situace dovoluje), tak v případě zájmu z pohodlí domova (bez ohledu na epidemiologická omezení). 

Lektoři se na této lekci střídají - 2x za měsíc se potkáte s Gábinou (po 14 dnech), 1x s Jirkou a 1x s Lucií

Cíl lekce:

Dynamická lekce jógy, někdy propojená s pomůckami a v pojetí Lucie a Jirky navíc se systémem DNS (dynamická neuromuskulární stabilizace prof. Pavla Koláře). Cílem bude ideálně s tělem i dechem. Naučit se vnímat svůj střed, stabilizační systém, prohloubit brániční dech. Naučit se správné pohybové vzorce a umět je přenést do běžného života. Do práce, do sportu, do relaxace. Díky posílenému a zároveň zrelaxovanému svalovému aparátu nastavit optimální fungování fasciální sítě. Tato lekce bude prevencí mnoha potíží pohybového aparátu. Přes bolesti kloubů, páteře, hlavy až k lepšímu spánku a zvládání stresu. Základy pranajámy, jednoduché vizualizace, zklidnění mysli, soustředění a záměr, posílení těla. A na závěr každé lekce poctivá relaxace v pozici vleže na zádech.

Komu je lekce určena:

lekce jsou určeny každému zdravému člověku, který touží se zklidnit a uvolnit a zároveň se nebojí dát si trochu do těla

tato lekce je ideální nadstavbou kurzu powerjógy, DNS II 

pro odlehčení ashtangavinýsa jógové praxe

lekce není určena úplným začátečníkům

důraz je kladen na cvičení v rámci svých možností, ne za nimi

zkušeným jogínům, protože díky gymnastickému míči a systému DNS objeví další rozměr své praxe

každému, kdo chce zlepšit své pohybové vzorce

kdo vnímá, že jeho pohybový aparát není v ideálním stavu

aktivním sportovcům jako doplněk jiného sportu

každému, kdo tuší, že na cestu životem potřebujeme zdravé tělo, hluboký dech a veselou mysl 

Struktura lekce:

Lekce má 60 minut 

5 - 10 minut se věnujeme zastavení v koloběhu dne, naladění se na svůj dech

20 - 40 minut cvičení ve vývojových pozicích, trénink nitro-břišního tlaku a nastavení stabilizačního systému, postavení pánve, hrudníku, lopatek, kloubů, pozdravy slunce s důrazem na správnou posturu ve všech fázích, jednodušší ásány z aštangy a jiných stylů, stojné, balanční, na zemi, obrácené (Jirka)

po zahřátí těla vplujeme do hlavní části lekce, ve které se věnujeme praxi pozdravů slunci a dalším ásánám ve stoji a poté vsedě a vleže (Gábi)

vývojové pozice ve kterých budeme budovat správné pohybové vzorce a kombinovat míče, cihličky, gumičky, pozdrav slunci, pozice ve stoje s pomůckami i bez, správná práce dolních končetin i horních končetin, centrované klouby (kolena, kyčle, lokty, ramena), posílení středu těla s pomůckami i bez (Lucie)

15 - 10 min dle potřeby či momentálního rozmaru instruktora začleňována pranajáma, krije, vizualizace, posilování z aštangové praxe i praxe tibetské jantra jógy (Jirka), závěrečná relaxace 

O lektorce Gábině Holbové si přečtěte zde

O lektorovi Jirkovi Vlčkovi si přečtěte zde

O lektorce Lucce Vlčkové si přečtěte zde

Zpět do kalendáře