Seminář práce s tibetskými zpívajícími mísami

Lektor – František Horvát

Co se na workshopu naučíte

Tento intenzivní seminář vám poskytne hlubší pohled na tibetské zpívající mísy, jak po stránce teoretické a praktické, tak i po stránce zážitkové. Dopoledne se s tibetskými mísami seznámíte blíž, naučíte se je různými způsoby rozeznívat a dozvíte se  spoustu zajímavých  informací o jejich původu, složení nebo použití a to  včetně praktických  ukázek. Po obědě se pak s tibetskými mísami naučíte pracovat při dílně zaměřené na masáž zvukem, kdy si vyzkoušíte jaké to je takovou masáž dostat a jaké to je jí dát. Na závěr tohoto zvukového  semináře se pak budete mít možnost rozplynout při závěrečném koncertu těchto prastarých nástrojů. Ve výsledku plných 7 hodin práce se zvukem tibetských mís během jednoho  dne! Troufám si tvrdit, že to bude událost transformativního charakteru a  jistě se je na co těšit. 

Co jsou tibetské mísy

Tibetská zpívající mísa je druh obráceného  zvonu, ze kterého vyloudíme zvuk buď úderem nebo třením jeho hrany  dřevěnou, kůží potaženou paličkou. Tibetské mísy jsou skvělým pomocníkem na cestě ke zdraví, cenným nástrojem na cestě meditace a vítaným učitelem v životě uspěchaného člověka. Používání zvuku tibetských zpívajících mís má v himálajské oblasti dlouhou tradici a není náhoda, že se tento nástroj začíná objevovat v naší západní společnosti právě dnes. Detoxikace, relaxace, meditace. To jsou jen některé z mnoha možností použití konejšivého zvuku těchto prastarých nástrojů. Při poslechu zvuku tibetských mís se dostáváme do stavu hluboké relaxace, kdy se postuně, díky absenci všech vnějších i vnitřních stresorů, naše tělo dokáže dokonale uvolnit, čímž vzniká prostor pro regeneraci na buněčné úrovni, ke které dochází zpravidla až ve stavech tvrdého bezesného spánku. Zvuk tibetské mísy se dá použít i jako detoxikační nástroj při masáži zvukem, při které dochází k podpoře vylučování toxinů z těla, hloubkové masáži tkání a podpoře fungování lymfatického systému.

Termín

30.11.2020

Program 

10.00 - 12.00 Seznámení s tibetskými mísami (použití, složení, rozeznění, ukázky) (2 h.)

12.00 - 13.00 Přestávka na oběd

13.00 - 16.00 Dílna na téma masáž zvukem tibetské mísy - ve dvojicích (3 h.)

16.00 - 17.00 Svačina

17.00 - 19.00 Meditační koncert a závěr (2 h.)

  • seznámení s tibetskými zpívajícími mísami

Tibetské   mísy jsou používány k podpoře hojení, detoxikaci, uvolňování  mentálních bloků, navození hluboké relaxace nebo jako meditační pomůcka.  Během této dvouhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavého o původu,  složení a  různých metodách použití zvuku tibetských mís, naučíte se na  tibetskou mísu hrát a různými způsoby ji rozeznívat. 

  • dílna na téma masáž zvukem tibetských zpívajích mís

Masáž  zvukem tibetské mísy je metoda sloužící k detoxikaci tělesných orgánů,  podpoře hojení a podpoře volného proudění lymfy. Tato celostní technika  má v dlouhodobějším působení pozitivní vliv i na celkové rozpoložení  člověka, jeho náladu, intuitivní složky nebo inspiraci. Během této  tříhodinové dílny se dozvíte spoustu zajímavých informací spojených s  touto technikou a vyzkoušíte si jaké to je, takovou masáž zvukem dostat i  jaké to je, jí dávat. Tato masáž bude probíhat ve dvojicích.

  • meditační koncert tibetských zpívajících mís

Koncert  tibetských zpívajících mís neboli relaxačně-meditační zvuková seance je  určena všem, kteří si chtějí zvuk těchto prastarých nástrojů vychutnat  do hloubky. Tóny tibetských zpívajících mís dokážou naší moderním  životem přetíženou mysl rychle a příjemně zklidnit, čímž se mysl uvolní, odpočine si a umožní i zbytku těla se zregenerovat. Ať už meditujete pravidelně nebo slovo meditace slyšíte poprvé, může pro vás být setkání se zvukem tibetských mís v mnoha ohledech velice přínosné ba hluboce transformativní.

Orchestr tibetských zpívajících mís svým majestatným zvukem doplní metrový Gong. 

Na  začátku koncertu vám pomůžu se lépe uvolnit vedenou relaxací. Bude to výlet do hlubin našeho nitra a jistě se je na co těšit.

Co s sebou

  • Oblečte se prosím pohodlně a zmačkatelně.
  • Tibetské mísy si s sebou můžete přinést vlastní, pokud vám je milejší pracovat s mísou, kterou znáte, leč vězte, že nástrojů zde bude k dispozici  dostatek. Pro tuto práci je ideální mísa s průměrem 18 - 20cm.
  • Podložky ve studiu jsou, pokud byste ale rádi pohodlnější pelíšek, pak si jej s sebou přineste. Také deky v místě jsou v dostatečném počtu. Při koncertě se ležet může, ale při workshopu se ležet přímo musí. Meditační polštářek dle vlastního uvážení.
  • Na večerní  přestávku si s sebou případně přineste svačinu, pokud si myslíte, že  budete mít hlad, protože mezi dílnou a závěrečným koncertem nebude čas na to z prostoru odcházet.

Náročnost

Náročnost  akce je vhodná pro začátečníka i pokročilého

Termín

1.3.2021–22.3.2021 13:00–14:15 (4 termíny)

Cena

1450 Kč / osoba samostatně

1250 Kč / ve dvojici
Jídlo ani pití v ceně zahrnuty nejsou. Jednotlivých bloků se nelze zúčastnit odděleně, pouze jako celku.

Lektor František Horvát

František Horváth pracuje se zvukem tibetských zpívajících mís a léčivým potenciálem lidského hlasu. Prací s tibetskými mísami se intenzivně zabývá od roku 2008. Během studia rozsáhlých oblastí vibroakustické terapie se měl možnost učit od takových mistrů jako je Simon Heather, zakladatel britské College of Sound Healing nebo Dr. Lobsang Dhondup Tsang, který je jedním z léčitelů Dalajlámova doktora v Institutu tibetské masáže v indickém městě McLeod Ganj (Dharamsala). Prošel učitelským výcvikem práce s tibetskými mísami u mistra zvuku Kalyana Krishny Tamrakara v nepálském Kátmándú a také je registrovaným zvukovým masérem metody Petra Hesse na německém Institutu Petra Hesse.

Tibetské zpívající mísy jsou již roky neodmyslitelnou součástí jeho života a nadále mu pomáhají v sobě i v lidech kolem podporovat zdraví a v dnešní době tak vzácný klid mysli. 

Slovy Františka: "v tónech tibetských mís nacházím hloubku, klid a uvolnění, stavy tak důležité pro zdravý tělesný i mentální vývoj. Postupem času jsem i díky zpívajícím mísám mohl poznat, co to skutečně je meditace - ten stav naprostého odevzdání a splynutí s naší nejhlubší Podstatou. Největším potenciálem tibetských zpívajících mís je v mých očích právě schopnost nás hluboce uvolnit, ztišit mysl a umožnit nám tím nahlédnout naší pravou Podstatu a dosáhnout sjednocení - skutečný cíl veškeré jógy."

Přihlášení

Rezervaci místa si udělejte níže. Pokud rezervujete místo pro někoho dalšího, komu máme také zaslat fakturu, do poznámky nezapomeňte uvést jeho adresu bydliště, mobil a e-mail. Pokud nemáte adresu uvedeu ve svém účtu, nezapomeňte jí zde také napsat. Dodatečné vyžádání těchto informací z naší strany bude zpoplatněno 100 Kč/e-mail dotazem.

Rezervace Vašeho místa je platná až po zaplacení celé částky na základě mnou zaslané faktury nejpozději do 25. 11. 2019. 

Storno podmínky

Je  možnost za sebe poslat náhradníka. Zaplacením  zálohy potvrzujete,  že souhlasíte s uvedenými podmínkami a zpracováním  osobních údajů za účelem komunikace a zprostředkování dalších informací.