WS Ashtangajóga - Ladislav Pokorný

Lektor – Ladislav Pokorný

Pojďte se dozvědět více o kořenech jógy

V podzimní sezóně lekcí do Turnova 3x zavítá Láďa Pokorný, zkušený učitel Ashtanga vinyása jógy, jeden z nejlepších v Čechách. Bude to tedy mimořádná příležitost se dozvědět o kořenech dynamických stylů jógy. Na celodenním workshopu  Ashtanga vinyása jógy projdeme např. detailně pozici po pozici oba pozdravy Slunci (A i B), bude tedy vhodný i pro praktikanty jiných stylů dynamické jógy (vinyásajóga, powerjóga). Série bude pokračovat v listopadu 2019 a lednu 2020. I jediný WS pro Vás bude jistě zajímavým detailním vhledem ke kořenům dynamické jógy. 

Termín

Neděle 20.10., 10.11.2019, 12.1.2020 od 9:00 do 16:00 

Program 

  •   9:00 - 10:30     (90 min)     mysore, přestávka
  • 10:45 - 12:15     (90 min)     dopolední workshop
  • 12:15 - 13:45     (90 min)     oběd
  • 14:00 - 15:00     (60 min)     teorie
  • 15:00 - 16:30     (90 min)     odpolední workshop
  • WS I - dopoledne pozdrav Slunci v detailu, odpledne vinyása
  • WS II - dopoledne stojné pozice, odpoledne práce s kyčelním kloubem
  • WS III - dopoledne závěrečné pozice (most, svíčka, stoj na hlavě...), odpoledne práce s ramenním pletencem

Cílem workshopu bude ponořit se hlouběji do praxe, posunout své stávající hranice a  uvědomit si důležité detaily, na kterých se dá stavět dlouhodobá praxe s trvalými výsledky.
Věnovat se budeme technice ásan 1. série, na tomto prvním workshopu konkrétně pozdravu Slunci a vinyáse. V teoretické části jistě dojde i na vybrané Pataňdžaliho jógasútry. Každé setkání bude vždy zahájeno lekcí mysore. 

Workshopy jsou vhodné pro mírně pokročilé studenty. 

Slovy samotného Ládi: "Ashtanga jóga je směr, který skrze fyzickou praxi propojenou s vědomým  dýcháním, přivádí člověka k sobě samému, přičemž dech je jakýmsi opěrným  bodem, který nás udržuje v přítomném okamžiku. Tělo se díky pravidelné  praxi stává pružnějším a silnějším, mysl jasnější a duše šťastnější.   Tento směr jógy může praktikovat kdokoliv, kdo se na něj cítí a má  dostatek trpělivosti, odhodlání a pokory. Odměnou mu po čase bude  „mladší“ a zdravější tělo a  především klidnější mysl!“

Fyzické  pozice (ásany) mají v ashtanze přesnou strukturu, navazují na sebe a  jsou provázány vinyasami. Ashtanga má šest sérií, které na sebe také  navazují. Každý student začíná od první série (Primary Series), které se také říká Yoga Chikitsa = jóga terapie. První série je komplexní cvičení a většina cviků v ní má léčivé benefity. Důležitou součástí pozic (ásana) je správné dýchání (ujjayi),  zapojení energetických zámků v těle (bandha) a hledění do jednoho  místa  (drishti). Fyzické pozice (ásany) způsobují vedlejší účinek: čištění  těla od toxinů, zbavení se přebytečného tuku, vyléčení nemocí a uzdravení starých zranění. Avšak opravdový význam jógy leží ve  schopnosti lépe vnímat sám sebe skrze fyzickou námahu, což nám pomáhá k osvobození našeho vědomí od starých, navyklých způsobů myšlení, žití a chování (samskara).

Všeobecně není ashtanga vhodná pro lidi nemocné nebo po nedávných úrazech pohybového aparátu. Také kardiaci a osoby oslabené věkem by měli praktikovat nějaký méně náročný druh jógy. Dále není nejvhodnější v době těhotenství.

Co bude navazovat

  • jaro 2020 navazující WS III  - v praktické části dopoledne závěrečné pozice, vinyása jako průvodce celou sérií, pranajáma
  • jaro nebo podzim 2020 WS IV - 2. polovina Primary series, základy meditace

Náročnost

Náročnost Náročnost Náročnost  workshopy jsou vhodné pro mírně pokročilé studenty

Cena

  800 Kč / jeden WS      při zaplacení celé částky a všech WS najednou do 15. 10. 2019
  850 Kč / jeden WS      při zaplacení celé částky a dvou WS najednou do 15. 10. 2019
  900 Kč / jeden WS      při zaplacení celé částky najednou do 15. 10. 2019
1000 Kč / jeden WS     placeno v hotovosti na místě
Pokud půjdete na workshop bez mysore, částka se poníží o 200 Kč. 

Dopolední WS - 250 Kč, teoretická část - 180 Kč, odpolední WS - 250 Kč

Lektor Ladislav Pokorný

2016 - do současnosti     majitel a učitel ve studiu Ánanda Ashtanga Yoga shala Praha, https://www.anandashala.cz/
2003 - 2016                     učitelská praxe v Energy studiu a v Body & mind akademii (výuka budoucích lektorů jógy)
2013                                učitelský výcvik Aštanga jógy v indickém Majsúru
2008 - 2009                     praxe a studium Aštanga jógy v Austrálii, Manly – Sydney a na Novém Zélandu, Napier
2004                                seznámení s Aštanga jógou
2003                                učitelský kurz jógy, Praha
1999                                seznámení s jógou
1996 - do současnosti     výuka karate
1989 - do současnosti     studium bojového umění karate. 

Přihlášení

Rezervaci místa si udělejte níže. Na každý WS je potřeba se rezervovat zvlášť. WS najdete buď v Akcích, nebo v tabulce rozvrhu lekcí v danný den.

Důležité!!! - do Poznámky uveďte jméno a adresu toho, na koho máme vystavit fakturu. Pokud máte adresu uvedenou ve Vašem účtu, nemusíte jí do Poznámky vyplňovat a také, pokud jsme Vám již faktrurovali. Děkujeme. Také je zde příležitost napsat, na jakou část WS jdete, pokud se chcete zůčastnit pouze jeho části.

Rezervace Vašeho místa je platná až po zaplacení celé částky na základě mnou zaslané faktury nejpozději do 30.9.2019. 

Storno podmínky

Při odhlášení ze semináře 30 dní před konáním WS bude celá částka vrácena. 15 dní před WS je storno 50%, méně než 15 dní je storno 100% částky. Je možnost za sebe poslat náhradníka.

Zaplacením  zálohy potvrzujete, že souhlasíte s uvedenými podmínkami a zpracováním  osobních údajů za účelem komunikace a zprostředkování dalších informací.